Jakie legowisko wybrać dla kota?

Jakie legowisko wybrać dla kota?

Kot w domu to piecuch i bardzo lubi sobie spać. Szuka więc najwygodniejszego miejsca, często moszcząc się tam, gdzie wcale nam to nie odpowiada. Dlatego koniecznie postarajmy się dla niego o wygodne, miłe i ciepłe legowisko.

Jakie legowisko spodoba się kotu?

Kot lubi zmiany, gdyż to ratuje go od nudnej egzystencji w czterech ścianach mieszkania. Zachowanie to zostało zakorzenione w jego genetyce. Futrzak na wolności pokonuje bardzo dużo kilometrów w ciągu jednej wędrówki, która może trwać nawet kilka dni. W czasie tej wyprawy musi odpoczywać, zatem szuka sobie odpowiedniego spokojnego legowiska za każdym razem gdzie indziej.

Kot potrzebuje miękkiego legowiska i przytulnego, które posłuży mu do spokojnego snu. Futrzak ten lubi zmieniać miejsce do spania w podobny sposób jak kot przebywający na wolności, który raz ułoży się w sianie innym razem na budzie psa i w sobie tylko znanych innych miejscach. Nasz domowy pupil natomiast umości się w szafie na półce z ubraniami, innym razem wciśnie się do uchylonej szuflady. Znajdzie też miejsce na sen wysoko na szafie lub na fotelu, łóżku, pod łóżkiem itd.

Jeżeli to nam nie przeszkadza i nie mamy nic przeciwko zostawionej w tych miejscach sierści, to w porządku. Jeżeli jednak wolelibyśmy, aby miał swoje własne spanko, postarajmy się dla niego o takowe. Kupmy legowisko dla kota wymoszczone futerkiem. Dobrze, gdy będzie je można prać w pralce. Kotek bardzo lubi czystość i legowisko pachnące świeżością, dlatego powinniśmy mu je prać tak samo często, jak sami zmieniamy swoją pościel.

Jakie powinno być kocie łóżeczko?

Spanie dla mruczka powinno być mięciutkie i wygodne oraz ciepłe i miłe w dotyku. Kot lubi przytulać się do kocyka, który będzie mu rekompensował brak towarzystwa innego kota lub w przypadku kociaka, jego mamy. Pozwoli mu także utrzymać prawidłową ciepłotę ciała. Ciepło daje kotu komfort psychiczny w postaci poczucia bezpieczeństwa, a to objawia się jego zadowoleniem i mruczeniem, gdy podejdziemy do niego i pogłaszczemy.

Legowisko dla kota powinno mieć ścianki co najmniej trzy. Zwierzak lubi przytulić do nich plecy i głowę. Im bardziej ścianki są miękkie, tym wygodniejsze, a w razie rozciągnięcia się kota poza posłanie, ścianki nie będą go upijać, zatem sen będzie bardzo komfortowy. Warto wybierać legowisko dla pupila, które można prać w całości bez rozbierania go na części. Dzięki temu częściej będziemy wrzucać legowisko do pralki, co kotek uzna za szczególną opiekę nad nim, gdyż uwielbia on zapach czystości.

Legowisko oponka to także dobra propozycja dla naszego pupila. Kot uwielbia spać zwinięte w kłębek, a także rozciągnięty jak długi. Dlatego materacyk mający naokoło miękki wałek będzie idealnym legowiskiem dla naszego mruczka, lubiącego spać w przeróżnych pozycjach. Gdy będą wystawać poza legowisko jego łapki, czy głowa, nic nie będzie go upijać, a sen będzie spokojny i mocny, i niesłychanie relaksujący.